Nechať žiť, či nenechať? Vianočná úvaha o utratení slepého psíka

Autor: Eva Rohrman Madová | 25.12.2014 o 16:49 | (upravené 25.12.2014 o 18:53) Karma článku: 12,09 | Prečítané:  5784x

Vianoce 2014 slávime  po prvý krát trochu inak, bez svetielok, dekorácií a bez nálady. Naša Asska , francúzsky griffon (na fotke v jej útlom veku) dostala asi  pred rokom glaukom oka a len  nedávno zelený zákal postihol aj jej druhé oko.

Je úplne slepá a to má iba 5 rokov. Po x-tých návševách zverolekárov nielen u nás, ale aj v Rakúsku nám bolo oznámené , že jej forma glaukómu je najhoršia dedičná choroba očí, akú môže pes dostať a  nie že len slepou ostane, ale bude mať aj ukrutné bolesti porovnateľné s migrénou. 

Slzy mi vyhŕkli nielen pri zistení oslepnutia jej prvého oka, pri oslepnutí druhého oka a vyslovení definitívneho  urtielu  primárky na Uniklinik vo Viedni, ktorá bola iskrou nádeje na operáciu v našich zemepisnych šírkach som sa neovládala a rozrevala hneď po vyšetrení. Zhasla posledná šanca, o ktorej som sa dočítala na rôznych fórach, šanca o ktorej písali chovatelia psíkov zo zeleným zákalom.

Patrím medzi tých, čo sa len tak nedajú a skúšajú ďalej, veď kde končí školská medicína, začína alternatívna. Hľadala som liečiteľa, metódu ktorou by sa táto vada dala odstrániť a našla som, zázračný prístroj radionik u nás takmer neznámy, objasním, pracuje na princípe podobnej biorezonancie, v krátkosti povedané jeho úlohou je meniť zlé bunky na dobré. Pri terapii je zvieratko/človek v kľude, leží alebo spí. Absolvovala niekoľko takýchto sedení, po ktorých jej zmizli síce bolesti,  ale zrak jej radionik zatiaľ nevrátil ;( 

 

 

Asska už nie je tá čo bývala, veselá, hravá kopa, ale je z nej tichučký, bojazlivý, ospalý a najmä na mne závislí psík. Prípadné bolesti, ktoré by mala mať sa do budúcna dajú odstrániť raz a navždy vybratím očiek, čo by znamenalo koniec  zázrakom a definitívnu tmu. Aj keď Vám povedia , že psík má zrak až na treťom mieste po čuchu a sluchu, otázka znie akú kvalitu života ešte bude mať? Ona bola kedysi polovník, je  rada v prírode a potrebuje veľa pohybu.  

 

 

Okrem tejto otázky sa kladie ešte jedna otázka, A sska nemá len jedného majiteľa, keďže mám manžela, ktorého pohľad na celú situáciu je diametrálne odlišný, máme o d prvého momentu úplnej slepoty, obrovský problém. Jeho  rozhodnutie bolo od začiatku  jasné - utratiť . Pri tomto slove, a pomyslení na to sa mi nielen že chce vyvrátiť aj zbytky s minuloročných Vianoc,  ale sa mi chce zomrieť spolu s ňou.  Všetci kričia nepreháňaj to veď je to len pes,  muži v mojom  okolí sú za slovo utratiť , všetky ženy zase za život !!!  A ja tu stojím sama z Asskou, ktorá si šťastne pri mne krúti chvostíkom,  pod vianočným stromčekom s bledou tvárou a otázkou  nechať žiť či utratiť?  

Budem vďačná za čoby len jednu reakciu, skúsenosť s podobnou diagnózou, problémom. VEĽKÉ ďakujem.  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Štúdia spochybňuje liek na cukrovku dovezený z Kuby

Najdôležitejšími výhradami sú nevýrazná účinnosť a otázna bezpečnosť.


Už ste čítali?